Info

Kde fotografujem

Rád fotografujem v exteriéri. Ponúka oveľa viac možností ako ateliér, či už je to krásne svetlo pri východe, alebo  pred západom slnka, neskutočné množstvo pozadí a priestoru, atmosféru, ale aj pobyt na čerstvom vzduchu. Všetky ročné obdobia majú svoje čaro vo fotografii. Ideálne miesta na fotenie sú pekné lúky, polia, parky, jazierka. Fotiť môžeme aj v ateliéri, vo vybranom interiéri, alebo aj u Vás doma.

Čo si obliecť

Oblečte si niečo, v čom sa cítite pohodlne (rozťahané tepláky a tričká radšej nie 😀 ). Je dobré sa vyhnúť tričkám s nápisom, logom, postavičkami. Pri fotení rodinného portrétu je dobre aby rodinka bola farebne zladená.

Fotenie tehuliek

Ideálny čas na fotenie tehuliek je 7-8 mesiac, kedy bruško nie je až takou záťažou. Na oblečenie sú vhodné šaty, legíny, svetríky, tielka, obtiahnuté tričká, ktoré zvýraznia bruško, košele. Môžete si na fotenie doniesť plyšáka, topánočky, prípadne iné vecičky, ktoré máte nakúpené pre Vaše dieťatko. A nezabudnite zobrať aj UTZ obrázok

Fotenie novorodeniatok

Novorodeniatka sa najlepšie fotia do 10 dňa, lebo ešte nie sú také vnímavé na manipuláciu. Je dobré si na fotenie rezervovať dlhší čas (budete dieťatko kŕmiť, uspávať), spiace dieťatko vyzerá na fotkách nádherne. Mamičky nemusia byť pred fotením nervózne, či dieťatko bude pokojné, lebo svoju nervozitu potom prenášajú na dieťatko. My sme tý, ktorý sa musia prispôsobiť dieťatku a nie ono nám. Pri fotení používam rôzne rekvizity.